Nowy sezon Kawiarni naukowej Festiwalu Nauki i RUN w pełnym rozwoju (październik2017-czerwiec 2018) Dotychczas odbyły się spotkania: „ Jak nauka może usprawnić transport?” Paweł Góra, „O medycynie ewolucyjnej” Szymon Drobniak, „O czym myślą dzieci?” Przemysław Tomalski, „Antyczny DNA” Martyna Molak. Do końca sezonu spotkamy się jeszcze słuchając o: Sztucznej inteligencji, Rysiach w Polsce, Urodzie, Zdradzie Judasza, Splątanych białkach. Spotkania rejestrowane są w całości przez portal Wszechnica (www.wszechnica.org.pl) a informacje zamieszczane na facebooku https://www.facebook.com/KawiarniaFN?ref=ts&fref=ts wraz z krótkimi filmami o danym spotkaniu. Można także wpisać się na listę e-mailową Kawiarni wysyłając swój adres pod http://festiwalnauki.edu.pl

Plakat kwieci2017 kopia

Przypominamy także, że Kawiarnia Naukowa 1A, pod patronatem RUN,  działa w Wawerskim  Centrum Kultury, Żegańska 1A Wawer (spotkania w 2. czwartek miesiąca), http://www.wck-wawer.pl/strefakultury/aktualnosci/.  11 stycznia "Homo frajer" prowadził dr. Michał Rauszer, etnograf, doktor kulturoznawstwa, z Wydziału Pedagogicznego UW  (rejestracja także przez portal Wszechnica).

kn1a 12 10

Zapowiedzi spotkań w Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki i  relacje z tych spotkań są do obejrzenia na wideo dzięki unijnemu projektowi „SciCafe”.  Między innymi  ciekawy wstęp  prof. Tadeusza Rzeżuchowskiego do jego spotkania  ( 16 stycznia 2012 r.  -matematyka i …szczęście) oraz relacja ze spotkania z Panem Jackiem Bukowskim w Kawiarni Naukowej Rodziców (organizatorzy: Uniwersytet  Dzieci i Festiwal Nauki). Dorośli słuchali o początkach prywatyzacji w Polsce, a dzieci o tym, czym jest przedsiębiorstwo.

Patrz: http://www.facebook.com/pages/Kawiarnia-Naukowa-Festiwalu-Nauki/171280029560658